Logo

PARTNERLER DİSTRİBÜTÖRLÜKLERİMİZ VE BAYİLERİMİZ


DİSTRİBÜTÖRLÜKLERİMİZ

Aşağıda Türkiye tek yetkili distribütörü olduğumuz firmalar hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Turkuaz Dental dağıtımını yapmakta olduğu firmalara ait ürünlerin tüm stoğunu ve teknik desteğini kendisi vermektedir.

KURARAY NORITAKE

Japonya’da 1904 yılında kurulan ve seramik teknolojisinin her alanında üretim yapan Noritake bu büyük bilgi birikimini dünyaca ünlü seramistlerin deneyimleri ile birleştirerek son derece kapsamlı bir dental porselen ürün grubu oluşturmuştur. Noritake 2012 yılında yine bir Japon firma olan ve kompozit ürünleri ile dünyaca ünlü Kuraray ile birleşmiştir. Her iki firma da faaliyetlerini Kuraray Noritake Inc. adı altında devam ettirmektedirler. Turkuaz Dental, firmanın laboratuvar ürünleri distribütörüdür.

 

DENTAL WINGS

'Açık' CAD/CAM sistemi avantajlarını Dental Wings (Montreal, Kanada) firması çözüm olarak sunmaktadır. Dental Wings, kökeni CAD/CAM'in ilk günlerine kadar uzanan ekibi ile 3B-tarayıcılar (scanner) ve CAD yazılımları geliştirmektedir. Dental Wings, 2011 yılı itibarı ile 3M ESPE ve Straumann gibi firmaların tüm CAD yazılımlarını tedarik etmekte ve dijital data transflerinerini gerçekleştirmektedir. 2015 yılında Straumann firmanın %55'ini almıştır.

 

 

EOS (ELECTRO OPTICAL SYSTEMS)

1989'de kurulan ve Münih/Almanya'da merkezi bulunan EOS, başta endüstriyel ve medikal olmak üzere birçok alanda elektronik-üretim konusunda teknoloji ve market lideri bir firmadır. EOS'un hızlı ve esnek çözümleri dental sektördeki seri üretim anlayışını kökten değiştirmiştir. Dental model ve CoCr altyapılarda ekonomik ve hızlı çözümleri sunan EOS firmasının dental ürünleri Turkuaz Dental tarafından tanıtılmaktadır.

 

 

SMILE LINE

İsviçre'nin en prestijli ve "red dot" dizayn ödüllü firması Smile Line, seri üretim mantığından uzak butik çalışan, estetik ve kaliteye özen gösteren seramistlere yönelik kişisel ürünler geliştirmektedir. Özellikle porselen likidi, fırça, modelaj el aletleri son derece ayrıcalıklıdır. Smile Line ayrıca estetik diş hekimliğinin en önemli parametrelerinden biri olan altın oranın saptanması ve kontolü için Golden Section Divider geliştirmiştir.

 

 

DEKEMA

Following the development and design of the first ceramic furnaces in the 1930s, at that time still under the direction of dental ceramics manufacturers, DEKEMA Service GmbH based in Frankfurt was founded in 1973. With increasing demand and the relocation to Freilassing, the industrial production of dental vacuum furnaces started. The experience in development and the continuous search for the optimisation of the products enabled the AUSTROMAT ceramic furnaces to find their way into laboratories all around the world. The rugged design and the reliable functioning were at that time exemplary and have since then been an obligation and tradition for us.

 

YAMAHACHI

Japonya’da 1958 yılında kurulan Yamahachi firması bugün yaklaşık 45 ülkeye akrilik/kompozit takım diş ihraç etmektedir. Esas iş dalı takım diş olan Yamahachi kolay dizimi ile sadece Türkiye'de değil tüm dünyada hızlı dizim özelliği ile tanınmaktadır.

 

 

 

 

BAYİLİKLERİMİZ

Ekskluzif distribütörü olmadığımız ürünler ve firmalara ait bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

3M ESPE

Yüz yılı aşkın süredir, dünya 3M'i insanların hayatlarını kolaylaştıran, sorunlarını çözen ürünler geliştirirken gördü . Bugün, 6,500 den fazla 3M AR-GE çalışanı 45 teknoloji platformunda firmamızın dünyada inovasyon kaynağı olma rekoru hedefimizi genişletmek için çalışıyor*.

3M ESPE de istisna değiildir.3M'in ürün geliştirmedeki kalite prensibini dünya çapında dişhekimlerinden aldığı ilham ile birleştirerek dişhekimliğine birçok ilk sunmaktayız. Bunlar arasında, ilk diş renginde restoratif materyal, ilk self-adeziv rezin siman ve ilk otomatik karışan ölçü ve simantasyon materyalleri sayılabilir. Bu gelişmeler gerçekten fark yaratmıştır.

Ve daha fazlası da yoldadır. Hasta tedavisini geliştirme arayışındaysanız, 3M ESPE'nin hedefinize ulaşırken yanınızda olacağından emin olabilirsiniz. Turkuaz Dental, 3M ESPE'nin "dijital dental divizyonu"nun bayisidir.

 

DWS (DIGITAL WAX SYSTEMS)

2000'li yılların başına dayanan çalışmalardan sonra 2007 yılında Vicenza/İtalya'da kurulan DWS (Dijital Mum Sistemleri) prototipleme ve hızlı-üretim sektörlerine yönelik stereolitografi cihazları ve malzemeleri üretmektedir. Stereolitografi sistemleri, yüksek hassasiyette parçaların üretimi için rezin malzemeleri katmanlar halinde birleştirmekte ve modelajı yapılacak parçaları 3-boyutlu CAD verilerinden doğrudan üretmektedir. 42 ülkede çalışan sistemleri bulunan DWS'in bayisi 2013 yılında Turkuaz Dental olmuştur.

 

ORTHOSTUDIO (AGE SOLUTIONS)

Turkuaz Dental, İtalyan Age Solutions firmasının OrthoStudio CAD yazılımının satış ve servisini ortodonti klinik ve laboratuvarlarına sağlamaktadır.

 

 

 

 

DENTACO

Essen/Almanya merkezli Dentaco kimya firması dişhekimleri ve diş teknisyenleri için sprey aplikasyonları geliştirmekte ve kimyasal likitler üretmektedir. Firmanın tarihçesi 1990 yılında Siemens Dental için ilk ağız-içi tarama spreyi geliştirmesi ile başlıyor. Turkuaz Dental firmanın ekskluzif olmayan dağıtımını yapmaktadır.

 

 

 

 

ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

Aşağıdaki firmalar ile teknik destek, bilgi alışverişi, ar-ge, ticari ürünlerin satışı konusunda ortak çalışmakta ve çözüm ortağı olarak çalışmaktayız.

ALYANS DIGITAL DENTAL

Alyans Dental 2002 yılından beri koopere çalışan bir grup ateşli CAD/CAM taraftarı tarafından 2014 yılında kurulmuştur. "Tam ve komple" bir dijital dental iş-akışı için, Alyans Dental yüksek kalitede dijital restorasyonların ve yüksek hassasiyette implant-tabanlı konstrüksiyonların üretimi amacıyla klinik ve laboratuvarlara 3B-tarayıcılar temin etmektedir. Alyans Dental katmanlı-imalat ve talaşlı-imalat konusunda tamamen donanımlıdır. Dolayısı ile bu şekilde moden dijital dental profesyonellerin tüm ihtiyaçlarına eksiksiz cevap verebilmektedir.

 

 

YURTİÇİ & YURTDIŞI BAYİLERİMİZ

Turkuaz Dental'in yurt içi ve yurt dışında bayileri mevcuttur. Türkiye'nin her coğrafi bölgesine daha hızlı ve rahat ulaşabilmeyi sağlayan ve Turkuaz Dental hizmet anlayışını benimseyip son kullanıcıya yansıtan bayilerimizden hangisinin sizin bölgenize satış yaptığını öğrenmek için bayi listemizi buradan indirebilirsiniz.

 


YUKARI