Logo

HABERLER TURKUAZ DENTAL HAKKINDA HERŞEY


ADANA'DA DENTAL WINGS SCANNER EĞİTİMİ TOPLANTISI

Dijital dişhekimliğine geçiş için Adana’da Çağdaş Diş laboratuvarı, Mesa Diş Laboratuvarı, Çelenk Diş Laboratuvarı, Berke Diş laboratuvarı EOS, Dental Wings ve Yenadent çözümlerini tercih ettiler.

Adana Golden Deluxe Hotel’de gerçekleşen eğitim toplantısında cihazları kullanacak teknisyenler ön eğitimden geçtiler. Dört adet 3serisi scanner toplantı alanına kurulduktan sonra Dental Wings tarama sistemi ve CAD tasarım platformuna giriş yapan teknisyenler ikinci etap eğitim ile tamamen otomatik veri transferini sağlayan NDN teknolojisine giriş yapacaklar.

Image Description

Golden Deluxe otelde teknisyenler dijital dişhekimliği eğitimi aldılar

 

Proje kapsamında Dental Wings tarayıcıları ile modeller taranacak, DWOS platformu ile tasarımlar bitirildikten sonra NDN ağı ile tasarımlar üretime gönderilecek: EOS lazer sisterleme sistemleri ile CoCr altyapılar dijital olarak üretilirken Yenadent CNC sistemleri ile de zirkonya altyapılar tamamen dijital olarak üretilmiş olacak.

NDN teknolojisi tasarımı yapılan protetik altyapının internet vasıtası ile otomatik olarak saniyeler içinde bir Dental Wings bilgisayarından diğerine aktarımını sağlar. Aktarılan veride kayıp yaşanmaz, tasarımda yapılmış hatalar alıcı tarafından düzeltilebilir.

 

 


YUKARI