Logo

HABERLER TURKUAZ DENTAL HAKKINDA HERŞEY


ATİNA'DA "Nondas" KURSU TAMAMLANDI

Dünyaca ünlü seramist Nondas Vlachopoulos Türkiye’den gelen seçkin teknisyen grubunu 07-08.Kasım 2015 tarihlerinde Atina’da kendi laboratuvarı olan AestheticLab®‘da ağırladı.

Kuraray-Noritake’nin en gözde demonstratörlerinden olan Nondas Vlachopoulos’un laboratuvarında gerçekleşen organizasyonda kontenjanların kısıtlı olması nedeniyle Türkiye'nin değişik bölgelerinden 9 teknisyen katıldı. Ancak başarı ile biten kurs sonunda Nondas ile Türkiye'de veya Atina'da tekrarlayan organizasyonlar yapılması konusunda fikir birliğine varıldı.

Detaylı bir teknik sunum ile başlayan organizasyonun ardından alveoler modeller ile hazırlanmış refrakter güdükler üzerinde 6 adet feldspatik laminat veneer uygulaması ile devam edildi. Ağız-içi fotoğrafçılık ve renk alımı için canlı modeller ile çalışıldı ve alınan renk bütün çalışmalara kopyalandı. Anatomik zirkonya altyapı üzerine CZR porselen yüklemesinin ardından ile Nondas tüm yükleme tekniklerini kendisi ilustrasyon olarak kağıda döktü. Kursiyerlerin uygulamalarının ardından kursiyerlere sertifikaları takdim edildi.

FİRMALAR VE KATILIMCILAR

AD / SOYAD FİRMA ŞEHİR
Gazi DİLEK Pamukkale Lazer Denizli
Koray ALTINOK Selen Diş Lab Denizli
Mehmet KARACA Setdent Kayseri
Murat ORAL Alyans Dental İzmir
Mustafa DEMİR Setdent Kayseri
Oktay DİKMEN Dent City Antalya
Sercan ARSLANSOY Individual Dental Gallery İzmir
Ümit KAYA Dental Arts Ankara
Zekayi ERGAN Setdent Kayseri

 

 

 


 

 


YUKARI