Logo

KURARAY NORITAKE 1904'TEN BERİ SÜREN SERAMİK GELENEĞİ


NORITAKE CERABIEN

Cerabien, alüminyum oksit alt yapılı kron köprü restorasyonları için özel olarak geliştirilmiş bir porselen tozudur. Noritake Cerabien porselen tozunun hastada alerjik reaksiyonlara neden olma riski yoktur. Cerabien porseleni ile servikal bölgede siyah hat görünmemesi avantajı yakalanabilir. Marjin porseleni ile beraber kullanıldığında servikal bölgedeki alüminyumoksit alt yapının yansıma özelliğini kontrol ederek daha doğal görünüşlü restarasyonlar Cerabien ile elde edilebilir.

DOĞAL DİŞTEKİ RENK TONLARININ TAKLİT EDİLMESİ

Konvensiyonel tüm seramik restorasyonlardaki grilik gözlenmeden, naturellik ve canlılık oluşturulur. Alüminyum oksit altyapı ile porselen arasındaki uyum ile mükemmel bir renk doygunluğu elde edilir ve bu sayede restorasyon doğal estetiği ve canlılığı yansıtır. Cerabien ideal bir fluoresan özelliğine sahiptir.

 

 

MÜKEMMEL BONDING GÜCÜ

Cerabien porselen tozu tüm alümina altyapılara üstün bir bonding gücü ile bağlanır. Aşağıdaki resimlerde Nobel Biocare Procera AllCeram ve Inceram alt yapılı restorasyonlara olan üstün bağlanma gücü görülmektedir.

Image Description
Noritake Cerabien'in Procera ve Inceram altyapılara olan bonding kuvveti.

Aşağıdaki çalışada ise Noritake CZR porselen tozunun atma, çatlama, çatlak ve delaminasyonalara karşı diren

MEKANİK ÖZELLİKLER

Cerabien porselen tozunun Termal Genleşme Katsayısı son derece sabittir. Tekrarlanan fırınlamalarda soğutma oranı değişse bile etkilenme olmaz. Bu nedenle fraktür oluşma riskini Noritake Super Porselen EX-3 ile aynı oranda düşürür.
Cerabien, içeriğindeki özel bir dolgu maddesi sebebiyle, morfolojik düzeltmelerde aşınma ve kırılmalara karşı göze çarpıcı bir direniş gösterir.

ÜRÜN KATALOGLARI

Noritake Cerabien porselenlerine ait ürün kataloglarını aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsiniz..

Cerabien Kataloğu Cerabien Uygulama Broşürü

 


YUKARI