Logo

KURARAY NORITAKE 1904'TEN BERİ SÜREN SERAMİK GELENEĞİ


MİKRO-TABAKALAMA

2000'li yıllar çoktan geriden kaldı, 2010'lu yılların sonlarına yaklaşıyoruz. Teknolojik dönüşümün çoktan gerçekleştiği ve birçok yeni dijital materyal & metodun çoktan hayatımıza girdiği şu dönemde fırça ile günlerce & saatlerce sayısız katman porselen yüklemeye SON diyoruz. Çünkü hastaların beklentileri her zamankinden daha estetik ve daha hızlı... Çözüm reçetesi ise: Mikro-Tabakalama

NEDEN?
  • Çünkü CAD/CAM imalat teknolojileri ile ile üretim süreçleri hızlanıyor
  • Çünkü değerli el-işçiliği bir kenara bırakılmıyor
  • Çünkü morfolojiyi koruyan anatomik altyapıya CAD/CAM ile doğrudan ulaşılıyor
  • Çünkü final estetik rötuşlar manuel olarak yapılıyor

 

MORFOLOJİYİ KORUYAN ANATOMİK CAD TASARIM

Image Description
Dental Wings'in cut-back sağlayan anatomi kütüphaneleri

Dental Wings ve partnerleri güncel ihtiyaçları karışılamak için sürekli yeni anatomi kütüphaneleri oluşturmaktadır. Bu kütüphaneler ile final diş morfolojisi tasarlandıktan sonra istenilen anatomik altyapı formuna otomatik olarak CAD yazılımı tarafından getirilebilmektedir.

 

MÜKEMMEL DETAYLARI SAĞLAYAN CAM: OCCLUSAL MILLING

Image Description
Zirkonyada oklüzal deyatların işlenmesini sağlayan Yenadent'in OCCLUSAL MILLING özelliği

Detaylı işlenmesi istenen anatomik detaylar Yenadent CAM yazılımında bir fırça ile işaretlenir. (Resimde yeşil bölgeler) Daha sonra CNC makinasında arzu edilen çaptaki frez ile detaylar işlenir. KATANA™ zirkonya serileri için genelde 0.6mm çapındaki frezler tercih edilmektedir.

 

MÜKEMMEL ESTETİK = DİJİTAL RESTORATİFLER + NORITAKE PORSELEN

Anatomik CAD tasarımı sayesinde zirkonya restorasyon ağız-içinde eşsiz bir mekanik güç kazanırken aynı zamanda zirkonya altyapılı restorasyonlarda dünyanın en çok tercih edilen porselen tozu olan Kuraray-Noritake CZR ile eşsiz bir bonding, yüksek transparanlık ve el-işçiliği ile gelen kusursuz estetik sağlanır.

 


KATANA™ VE MİKRO-TABAKALAMA KURSLARI

KATANA™ kursları dişhekimleri & diş teknisyenlerine yönelik düzenlenmektedir. Kurslar İzmir'de Alyans Dijital Dental eğitim salonunda gerçekleştirilmekte ve katılımcılara sertifika düzenlenmektedir. Kurs bir iş günü sürmektedir. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

 

 


YUKARI