Logo

DİJİTAL MATERYALLER CNC FREZELEME MATERYALLERİ


NEDEN KURARAY-NORITAKE KATANA™ ZİRKONYA SERİLERİ?

Hastalara sunduğumuz estetiği arttırmanın en kısa yollarından birisi de zirkonya materyallerini seçmek. Peki, neden KATANA™ zirkonya blokarı neden daha estetik?

ÇÜNKÜ: KATANA™ ÇOK-KATMANLIDIR

ÇÜNKÜ: KATANA™ ÇOK-KATMANLIDIR

Koleden insizale doğru doğal renk gradyanı... Patentli teknoloji (multi-layer) sayesinde renk geçişleri pürüzsüz şekilde sağlanır.

KATANA™ multi-layer yani çok-katmanlı blokları endüstriyel üretim süreçlerinde kalite standardını koruyarak üretilen ilk yüksek-performanslı poli-kromatik zirkonya bloklardır. Bu poli-kromatik (çok-renkli) zirkonya disklerinde kendinden-renkli 4 tabaka bulunur ve bu tabakalar doğal dişlerdeki mine, dentin ve servikal renk geçişlerini temsil eder.

 

 

ÇÜNKÜ: KATANA™ ÇOK RENKLİDİR

ÇÜNKÜ: KATANA™ ÇOK RENKLİDİR

KATANA™ zirkonya serileri 16 renkte gelmektedir ve kendinden renklidir. Kullanıcı tecrübesi yada tecrübesizliği final estetiği etkilemez.

Klinikteki (yada laboratuvardaki) açık-sistem CAD/CAM cihazları ile tek aşamada ve hızlı bir şekilde doğal diş renk karakterizasyounu temsil eden monolitik zirkonya kronlar ana rengi vermek için solüsyon kullanılmadan (boyama/renklendirme) yapılmadan elde edilir. Estetiği arttırmak için yüzey karakterizasyonu & dış-makyaj yapılabilir.

 


ÇÜNKÜ: KATANA™ DAHA TRANSLUSENTTİR

ÇÜNKÜ: KATANA™ DAHA TRANSLUSENTTİR

Cam-seramiklere kıyasla daha yüksek translusensi gösterir. Bologna Üniversitesinde yapılmış olan çalışmaya buradan erişebilirsiniz.

 

 

ÇÜNKÜ: KATANA™ MEKANİK OLARAK DAHA KUVVETLİDİR

ÇÜNKÜ: KATANA™ MEKANİK OLARAK DAHA KUVVETLİDİR

Cam-seramiklere kıyasla daha yüksek kırılma dayanımı gösterir. Buna ilaveten alttaki siman ve üstteki porselen ile eşsiz bonding gücü sağlar.

 

 

 

 

ÇÜNKÜ: KATANA™ DAHA KONSERVATİFTİR

ÇÜNKÜ: KATANA™ DAHA KONSERVATİFTİR

Cam-seramiklerdeki agresif kesim/preperasyon ihtiyacı yoktur, çünkü daha translusent bir yapıdadır ve çok-katmanlıdır. Bu nedenle konservatif kesim ile doğal diş dokusu korunabilir.

 

 

 

ÇÜNKÜ: KATANA™ DAHA YÜKSEK DETAY SUNAR

ÇÜNKÜ: KATANA™ DAHA YÜKSEK DETAY SUNAR

Cam-seramiklerden farklı olarak yaklaşık %25 oranında büyütülerek işlendiği oklüzal fisürler ve morfolojik detaylar milling makinası tarafından kolaylıkla işlenir.

 

 

 

 

KATANA™ AKILLI-TELEFON APLİKASYONU

Endikasyona, kesik dişin (preperasyonun) rengine, arzu edilen final renge göre klinik içinde & laboratuvarda bir çok varyasyon mevcuttur. Yardım ve destek için iPad yada iPhone akıllı-telefonunuza KATANA™ aplikasyonunu indirebilirsiniz. Hangi zirkonya blok, hangi porselen, hangi makyaj tekniği gibi soruların tümüne cevap bulabiirsiniz. Ayrıca sık-sorulan-sorular kısmında ileri detaylara erişebilirsiniz.

Image Description
KATANA™ aplikasyonunu Türkçe olarak kullanabilirsiniz.

 

KATANA™ KURSLARI

KATANA™ kursları dişhekimleri & diş teknisyenlerine yönelik düzenlenmektedir. Kurslar İzmir'de Alyans Dijital Dental eğitim salonunda gerçekleştirilmekte ve katılımcılara sertifika düzenlenmektedir. Kurs bir iş günü sürmektedir. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

 

KATANA™ BROŞÜRLERİ

Yüksek çözünürlüklü broşürleri data transferi ile size ulaştırabiliriz. DÜşük çözünürlüklü broşürleri ise aşağıdan indirebilirisniz.

KATANA™ UTML KATANA™ ML

 

KATANA™ ÇOK-KATMAN VİDEOSU

Multi-Layer yani çok-katman teknolojisinin avantajlarını aşağıdaki videodan izleyebilirirsiniz:

 

SİNTERİZASYON / SİMANTASYON

  • SİNTERİZASYON PROGRAMLARI
  • SİMANTASYON

 

Kuraray-Noritake KATANA™ zirkonya blokları standart zirkonya bloklara göre çok daha yoğun yapıdadır ve standart zirkonya bloklara göre farklı sinterizasyon programına sahiptir. KATANA™ blokların sinterizasyon tablolarını aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsiniz.

KATANA™ HT/ML KATANA™ STML/UTML

 

Kuraray-Noritake PANAVIA™ v5.0 yeni nesil üniversal estetik siman çözümüdür ve zirkonya dahil olmak üzere birden çok materyal üzerinde kullanılabilir. Rakiplerinden ve eski versiyonlarından daha yüksek bonding gücü sağlarken ağız ortamında minimal renk değişimi gösterir. Flor salınımı yapan, dual-cure bir simandır.

 

 

NEDEN KATANA™ zİRKONYA SERİLERİ DAHA EKONOMİK?

  • Üniversal 98mm'lik disk içinde ortalama 30 üye ful-kontur işlenebildiği için üye başı birim maliyet cam-seramiklere göre daha düşüktür.
  • Çünkü herhangi bir açık-sistem dental CNC makinası tarafından işlenebilir. Özel bir CAD/CAM yatırım gerektirmez, üniversaldir.
  • Sulu kazıma (likit irrigasyonu) şart değildir, büyük zaman kazandırıcıdır.
  • Cam-seramiklerden farklı olarak maliyetli elmas frez kullanımı mecbur değildir. Standart zirkonya frezleri kullanılır.

 

SATIN ALIN

SATIN ALMA LİNKİ KATMAN Translusensi
Kuraray-Noritake KATANA™ UTML Çok-Katman (Multi Layer) Ultra Transparan (Ultra Transparent)
Kuraray-Noritake KATANA™ STML Çok-Katman (Multi Layer) Süper Transparan (Super Transparent)
Kuraray-Noritake KATANA™ ML Çok-Katman (Multi Layer) Yüksek Transparan (High Transparent)
Kuraray-Noritake KATANA™ HT Tek Yüksek Transparan (High Transparent)

 

 

 


YUKARI