Logo

EOS LAZER SİNTERLEME METAL VE PLASTİK SİNTERLEMEDE YÜKSEK KALİTE


LAZER-FREZELEME = LASER-MILLING: DWLM

Dental Wings Kanada’da geliştirdiği patentli lazer-milling (lazer-frezeleme) cihazını Almanya’daki 2015 IDS fuarında ilk defa dental profesyonellere sundu. Makine bir takım frezler kullanarak blokları işlemek yerine lazer demeti ile blokları aşındırarak işliyor. Bu şekilde kron/köprüler, inlay/onlay’ler ve veneer restorasyonlar onay verilmiş materyallerden işlenebiliyor. Lazer-Frezeleme sistemine ait videyou aşağıdaki panelden izleyebilirsiniz.

 

 

MEVCUT KLİNİK-TİPİ CAD/CAM SİSTEMLERİNE GÖRE AVANTAJLAR

  • Frez kullanılmadığı için frez stoğu tutulmaz, frez kırılması gibi sorunlar yaşanmaz
  • Frezin zamanla aşınmasından kaynaklı oturuş problemleri oluşmaz
  • Frez kullanılmadığı için su tankı, su tesisatı ve su irrigasyonu yoktur
  • Frez gürültüsü, talaş ve su irrigasyonu olmadığı için son derece sessiz ve temiz çalışır

GELECEĞE HOŞGELDİNİZ

Protetik restorasyonun üretilmesi için önce bir 3-boyutlu tarama ardından da bir CAD tasarımın yapılması gerekiyor. CAD datası makinaya aktarıldıktan sonra lazer bloğu işleyeme ve aşındırmaya başlıyor. Aşındırılan blok eş-zamanlı olarak entegre bir scanner ile ölçümlere tabi tutuluyor ve işlenen parçanın doğru işlenmiş olduğu teyit ediliyor. Finalde üretilen parça ile CAD datası karşılaştırılıyor bire bir uygunluğu test ediliyor. Bu nedenle de üretilen parçalarda yüksek bir marjinal uyum ortaya çıkıyor.

Image Description
DWIO ağız-içi tarayıcı ile yapılan taramadan yapılan prtetik tasarım DWLM sisteminde lazer ile freze edilir.

 

TEKNOLOJİ ARKAPLANI: LASER-ABLATION

Lazer-Frezeleme teknolojisi kron ve köprülerin dijital üretimini yeni bir seviyeye yükseltiyor. Altta yatan sürece "lazer-ablasyon" adı veriliyor: Kapalı döngü 3D süreci ve entegre kalite kontrolü içinde, lazer makinaın için yerleştirilen malzemeleri “frezeler”. Teknolojiye "Lazer-Freze" adı verilmesinin nedeni budur.

PROTETİK ENDİKASYONLAR

  • Kron ve Köprüler
  • Inlay / onlay / overlay
  • Endokron
  • Veneerlar (LV)

MATERYAL ENDİKASYONLARI

DWLM SİSTEMİNE GENEL BAKIŞ

Kliniğinizde hızlı bir şekilde markalı materyallerden kron/köprü ve geçiciler üretmek istiyorsunuz... ama su irrigasyonu altında bir takım frezler kullanarak malzeme kaldırarak sesli bir şekilde çalışan ve yer kaplayan makinaları kliniğinizde istemiyorsunuz... Dental Wings'in patentli DWLM sistemi aradığınız seçim!

Lazer-Freze yada laser-milling patentli bir teknoloji olup kron/köprü üretilmesi istenen bloğu frez yerine lazer ile aşındırıp işler. Dolayısı ile frez kullanımına ihtiyaç yoktur. Frez kullanımı su irrigasyonunu da gerektirdiği için su tankı, su borusu tesisatına ihtiyaç yoktur ve bu nedenle sistem kompakttır, şık bir görüntüye sahiptir ve sessiz çalışır.

Frez kullanılmamasının sekonder avantajları da frez kırılması sorunlarının tamamen ortadan kalkmasıdır. Frez stoğu tutlması gibi bir sorun olmadığı gibi frezlerin zamanla aşınmasından dolayı protezlerde oturuş sıkıntısı da yaşanmaz.

 


YUKARI