Logo

TAM DİJİTAL ORTODONTİ DİJİTAL ARŞİV, DİJİTAL ANALİZ, DİJİTAL SETUP, DİJİTAL APAREY SİSTEMİ


ORTHOSTUDIO

"Maestro 3D Dental Studio"nun ortodontik bölümü olan OrthoStudio yazılım paketi ile hastaya ait 3B tarama (ve opsiyonel olarak DICOM) datası kullanılarak dijital arşiv, analiz, setup ve aparey üretimi yapılabilir. Hasta iletişimi için 3-boyutlu PDF yada video animasyon çıktısı alınabilir. Bu sayede hasta (yada hekim) tedavinin finalini ön görebilir.

 

TASARIM MODÜLLERİ VE İŞ-AKIŞI

 • Basic Module: Tarama datası düzenlenir (yada tamir edilir) ve hasta koordinat sistemine göre konumlandırılır. Sanal kaideler (Paralel, ABO, ABO-2013, Ricketts, Tweed) oluşturulur. 2B ve 3B olarak kesitler ile analiz, serbest ark & diş ölçümleri yanında Bolton analizi gibi analizler yapılır.
 • Virtual Setup: Tüm mevcut dişler otomatik olarak segmente edilir ve dişlerin arzu edilen final konumu
 • tayin edilir. Diş hareketleri boyunca oluşacak kontaklar değerlendirilir ve sanal stripping (IPR) yapılabilir. Özel butonlar pozitif veya negatif olarak dizayn edilebilir. Sanal-setup animasyonu oluşturulabilir. Etaplar için 3B numaralandırma etiketleri pozitif yada negatif olarak oluşturulabilir. Tedavi aşamalar halinde planlanabilir yada bölümlendirilebilir. Tedavi planı proje olarak paylaşılabilir. Her dişin üzerine gelecek olan kuvvetler (TIPPING, tork, intrüzyon/ekstrüzyon, bukkal-lingual, mezyal-distal) PDF yada Excel olarak raporlanabilir. Tedavinin aşamaları video-animasyon haline getirilebilir.
 • Model Builder: Sanal-setup'a göre bir set 3-boyutlu model oluşturur. 3B-yazıcılarda üretimi kolaylaştıran, hızlandıran ve modellerin ekonomik hale gelmesini sağlayan modüldür. Kullanıcı geçiş modellerinin sayısına ve dişlere uygulanacak olan kuvvete burada karar verebilir.
 • Brackets: Bu modül otomatik olarak dişler üzerine braket yerleştirir. Değişik tipteki teknikler (Step, Roth, Wick Alexander, Dwight Damon, MBT, Andrews) kullanılabilir. Clear-Aligner modülü ile birlikte değişik tiplerde şablonlar tasarlanabilir ve braketlerin ağza transferi değişik şekillerde yapılabilir.
 • Clear Aligner: Sanal olarak clear-aligner'ların tasarımını sağlayan modüldür. Aligner geometrisi, kalınlığı, ofset değeri ayarlanabilir. Braket transferi şablonları da dizayn edilebilir.
 • PDF-3D: Hasta (yada hekim) ile diyaloğu güçlendirecek bu PDF raporunda tasarımlar 3B olarak sunulabilir. Yapılcak işlemler ve dişlere verilecek hareketin özeti PDF ile aktarılabilir.

 

OrthoStudio dijital tasarım platformu

AVANTAJLAR

 • Açık-sistem: Üniversal dosya formatı ile çalışır. Açık olan her türlü datayı kullanabilir, sadece açık data üretir.
 • Zorunlu Ücret Yok: Güncellemelerin her yıl alınması mecburi değildir, yazılım kapanmaz.
 • Kütüphaneler: Açık-sistem oluşturulan kütüphaneler.

 

MERAK ETTİKLERİNİZ

 • Zorunlu yıllık bakım/update ücreti yok
 • Zorunlu aylık bağlantı ücreti yok
 • Tamamen Türkçe yazılım

 

3D-PRINTING: DİJİTAL ÜRETİM SÜRECİ

DWS 3D-printing sistemleri OrthoStudio ile setup yapılan modellerin yada dizaynı yapılan clear aligner aparey setinin üretimini için hassas, ekonomik ve hızlı bir şekilde sağlamaktadır..

Image Description
Model ve aligner seti üretimi tek sefferde tek makina ile gerçekleştirilebilir.

 

DWOS™ OAR: ORTHODONTIC ARCHIEVING

Dental Wings ortodonti modülü ile pozitif alçı modeller yada negatif silikon/aljinat ölçüler ile yapılmış olan taramalar kaideli model haline dönüştürülür. Kaideli model datası bu şekilde saklanabileceği gibi 3D-printer yani 3B-yazıcılar ile fiziksel modellere dönüştürülebilir. Kaide model tipi olarak basit tip, Tweed yada ABO kaide tipi kullanılabilir.

Dental Wings scannerlarının tümü ortodontik arşiv için kullanılabilir. Ölçü-tarayıcısı ise doğrudan hastadan alınan aljinat ölçüyü bilgisayar ortamında modele çevirir.

 

VİDEO

Dental Wings OAR yazılımına ait demonstrasyon videosunu aşağıdan çalıştırabilirsiniz.

 

 

KATALOG VE TEKNİK DOSYALAR

Aşağıdaki linkten daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

OrthoStudio Katalog

 


YUKARI